Epilacja owłosienia

Szybka, skuteczna i bezbolesna.Usuwanie włosów stało się dzisiaj jednym z najbardziej popularnych zabiegów w ofertach klinik medycyny estetycznej.

Forma-tk opracowała szereg innowacyjnych technologii w celu zapewnienia jak najbardziej skutecznych i bezpiecznych zabiegów do usuwania włosów.

Forma-tk oferuje zabiegi epilacji przy użyciu:
- IPL (intensywne światło pulsacyjne),
- Lasera diodowego 808 nm
- Lasera diodowy 1064 nm Nd-Yag.

epilacja skóra

Epilacja laserem diodowym 808 nm

Platforma MAGMA wyposażona jest w zaawansowanej technologii laser diodowy 808 nm do skutecznego, bezpiecznego i bezbolesnego usuwania owłosienia przy wszystkich rodzajach skóry. Laser diodowy 808 nm ma trzy główne zalety w stosunku do starszych metod epilacji:

  • komfort
  • szybkość
  • bezpieczeństwo


Bezbolesne zabiegi

W związku z zaawansowanym systemem chłodzenia, zabieg usuwania włosów może być przeprowadzony bez powodowania podrażnień skóry. Aplikator ALD jest wyposażony na powierzchni w metalową płytkę, która jest chłodzona do 4o C.


Szybkość zabiegu

Zabiegi z wykorzystaniem lasera diodowego 808 nm mogą być przeprowadzone znacznie szybciej, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności, co pozwala na wykonanie większej liczby zabiegów jednego dnia.


Skuteczność zabiegu

Magma jest precyzyjnym urządzeniem, które można regulować tak, aby uszkodzić tylko mieszki włosowe, minimalizując jednocześnie wpływ na otaczającą skórę. Epilacja jest to metoda usuwania niechcianego owłosienia, wykorzystująca energię laserową skierowaną do mieszków włosowych, powodując szkody termiczne zapobiega dalszemu wzrostowi włosów. Promieniowanie lasera bliskiej podczerwieni emitowane przez aplikator ALD jest absorbowane przez pigment znajdujący się w mieszku włosowym. Czas trwania każdego impulsu jest wystarczająco długi, aby uszkodzić pęcherzyk, podczas gdy unikatowy system chłodzenia pomaga chronić skórę dzięki przewodzącemu chłodzeniu podczas dostarczania energii laserowej.


Zabiegi do każdego typu skóry

System Magma Diode zapewnia odpowiednią długość fali (808nm). Umożliwia to głębszą penetrację światła w skórze, unikając pigmentu melaniny znajdującego się w naskórku skóry. Odpowiednia długość fali wnika do mieszków włosowych powodując jedynie minimalne uszkodzenie naskórka. Fakt ten pozwala na użycie Diode Forma-tk do wszystkich rodzajów skóry.


Aplikator: ALD, LLD

Epilacja IPL

Dzięki zastosowaniu unikatowej technologii IPL firmy Forma-TK (obejmującej zarówno technologię USP, jak i UPC) uzyskujemy skuteczną i bezpieczną procedurę usuwania włosów w miarę stosowania na powierzchnię skóry widma o szerokim spektrum, które jest skierowane na melaninę.


Światło przenika przez skórę, do momentu aż dotrze do korzenia włosa, gdzie znajduje się największe stężenie melaniny. W miarę wnikania światła dochodzi do podgrzania struktur włosa i niszczenia brodawki. Dodatkowo konwersja ciepła następuje bezpośrednio w ciemniejszych naczyniach włosowych, które doprowadzają krew do mieszków włosowych.


Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen). Jedynie włosy w fazie wzrostu ulegają zniszczeniu podczas zabiegu. Pozostałe włosy znajdują się w fazie „uśpienia” (telogen). Po tym okresie następuje faza wzrostu (anagen), w której można znowu zniszczyć włos. Aby dokładnie usunąć najbardziej widoczne włosy, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów.


4 różne aplikatory IPL

Umożliwiają działanie na każdym kolorze włosa


Aplikatory: IPL F-HR , IPL F-HR * , IPL B-HR , IPL B-HR * , IPL HR i IPL HR * . 

1064 nm Nd:YAG do usuwania włosów

Dla pacjentów z ciemniejsza skórą i z głęboko osadzonymi włosami idealny będzie Nd: YAG. W ostatnich latach odnotowano znaczące postępy w dziedzinie laserów, szczególnie w laserowym usuwaniu włosów.


Dzięki dłuższej fali, dłuższym okresom pracy impulsów i wydajnym urządzeniom chłodzącym obecnie dostępne maszyny laserowe mogą być bezpiecznie stosowane w przypadku wszystkich fototypów skóry. Dwie długości fali, które można bezpiecznie stosować do usuwania włosów na ciemniejszych typach skóry, to dioda (808nm) i Nd:YAG (1064nm). Jeśli chodzi o skuteczność, laser z krótszą długością fali (diodowy) jest uważany za bardziej skuteczny z powodu wyższej wartości absorpcji melaniny, która maleje wraz ze wzrostem długości fali. Jednak dłuższa fala lasera Nd: YAG jest uważana za idealną do leczenia pacjentów z ciemniejszą skórą, ze względu na mniejsze rozpraszanie i głębsze przenikanie światła laserowego. Również krótsze czasy trwania impulsu w laserze Nd:YAG mogą być bezpieczniej stosowane niż diodowe.


Jest to dodatkowa zaleta w przypadku drobniejszych włosów o krótszym czasie relaksacji termicznej (TRT). FDA zatwierdziła zarówno długą, pulsującą diodę, jak i systemy laserowe Nd:YAG do laserowego usuwania włosów w ciemniejszych fototypach skóry. Nadmierne owłosienie może stanowić poważny problem kosmetyczny. W ostatnich czasach nie tylko ludzie z hirsutyzmem czy hipertrychozą, ale także ludzie z normalną ilością włosów dążą do długotrwałego usunięcia owłosienia.


Aplikatory Nd:YAG

Zdjęcia przed i po zabiegach