Zmarszczki

Efektywne leczenie głębokich zmarszczek

Zmarszczki to fałdy, grzbiety lub zagłębienia w skórze.

Zmarszczki skórne zwykle pojawiają się w wyniku procesów strzenia się, takich jak glikacja, od przyzwyczajenia do pozycji spania, utraty masy ciała lub czasowo od zbyt długiego przebywania w wodzie. Zmarszczki skórne powstają przez mimikę twarzy, starzenie się, uszkodzenia słoneczne, palenie tytoniu, złe uwodnienie i inne czynniki.


Częstotliwości radiowe były stosowane powszechnie w medycynie od początku XX wieku i okazały sie powodować długotrwały efekt terapeutyczny dzięki procesowi denaturacji (5% do 30% wszystkich włókien kolagenu w leczonym obszarze) oraz powstawania uszkodzonego obszaru który stymulował regeneracje skóry. Stymulacja flogistyczna celuje w ważne podgrupy fibroblastów, które mają istotną rolę w tworzeniu włóknienia i stymulowaniu produkcji nowego kolagenu.


Ogólnie wytwarzane ciepło stopniowo generuje się na głębokości 3mm do 9mm i nagrzewa tkankę do 55ºC - 65ºC. Aplikator ST wykorzystuje bi-polarny prąd RF przez chłodzone elektrody, zdolne dostarczyć do 100 J/cm³ w mniej niż 200 ms. Ten frakcyjny tryb dostarczania energii generuje natychmiastowo temperaturę o szczycie około 60ºC w obrębie warstw skóry właściwej. Powoduje to zdecydowanie skuteczniejszą stymulację i w konsekwencji pożądany efekt terapeutyczny.